За по-дългосрочните ефекти от научните форуми и ползите от аграрната наука за практиката и земеделието
Сборникът, който Институтът по аграрна икономика публикува по-долу, представя целите, темите и участията в Шестия международен научен форум „Аграрната икономика в помощ на земеделието“, 2019-та. Издание: Институт по аграрна икономика, София,2020 г.
Темата на Конференцията 2019-та : „Европейско земеделие и новият период на ОСП 2021-2027: Прогнози и резултати“/ 23 до 25 октомври 2019 г. – София/.
Тя осигури обмен на идеи, научни знания и опит между аграрните икономики по различни теми, свързвани с новата селскостопанска политика, селскостопански пазари, както и биоикономиката и устойчивото развитие. Форумът даде възможност на изявени чуждестранни и български изследователи с по-дълъг творчески опит, да се уверят, че трябва да се проправи пътя на по-младото поколение и да се обсъждат идеи и тенденции за справяне с индустриалните проблеми.
Форумът търси своя принос: „България да се превърне в привлекателен център за авангардни научни изследвания, да утвръди позицията на страната ни в областта на аграрната наука и да повиши общественото доверие в нея“.
Акцентира се на целта да се привлекат млади и водещи учени в България и да бъде осигурена по-висока квалификация на изследователите, въз основа на високо ниво на научните изследвания.
Публикацията в този сайт е е в духа на целта на Сборника, изрично подчертана в него: „Представените на научния форум изследвания, доклади и становища, да бъдат публикувани и разпространени до всички заинтересовани страни – изследователи, икономисти, политически отговорни лица,представители на земеделския бизнес, фермери, учителски кръгове, студенти и др.
Основни акценти:
-
- Уроци от CAP Evolution
- Статистика от различни модели за подпомагане на селското стопанство и селските райони
- Социално-икономически предизвикателства в селските райони
- Селскостопански и стокови пазари
- Верига на стойността на храните
- Кръгова икономика и селско стопанство
- Агросреда и устойчивост
- Екип: Научна редакция: проф.д-р Божидар Иванов, проф.д-р Пламена Йовчевска, редактор: ас. Михаела Михайлова, преводач: Марина Муслах
- По-долу можете да свалите цялото съдържание на сборника, текстове и илюстративен материал. Посочени са и авторските права. Напомняме, че Сайтът има автоматичен Google Translator /най-горе вдясно/ и публикуваното на английски съдържание може да бъде автоматично проследено и на български език